infobee.co.uk logo

„Lituanica” sutriuškinta Patrons taurės finale

Krepsinis86.jpgŠeštadienį „Lituanica“ žaidė Patrons taurės finale, kuris vyko Lydso mieste. Patrons taurėje dalyvauja visos antrojo diviziono komandos. Lietuvaičių varžovas buvo Lancashire „Spinners“. Dar sausio mėnesį „Lituanica“ buvo įveikusi „Spinners“ komandą, tačiau finale lietuvaičiai patyrė tikrą fiasko. Varžovai laimėjo 118:86 (23:19, 33:22, 29:23, 33:22).

„Lituanica“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Putna, J. Visockas, P. Rašamavičius, A. Petraitis bei E. Vaupšas. Pirmus taškus pelnė pastarasis. Dar po kelių atakų „Lituanica“ išsiveržė į priekį 2:10, o po J. Visocko tritaškio ir A. Petraičio dvitaškio kėlinio viduryje rezultatas buvo 5:15 mūsiškių naudai. Tačiau nuo tada varžovai įjungė greitesnę pavarą ir greitai pasivijo lietuvius, o kėlinio pabaigoje ir persvėrė rezultatą 23:19.

Antrajame ketvirtyje „Spinners“ komanda tiesiog pradėjo bombarduoti mūsiškius tolimais metimais. Tuo tarpu „Lituanica“ krepšininkams krepšys buvo tarsi užrištas. Negana to, jau antrojo kėlinio viduryje trečiąją pražangą gavo A. Petraitis, kuris turėjo atsisėsti ant atsarginių suolelio. „Lituanica“ laivui visiškai nuskęsti neleido P. Rašamavičius. Bet jo vieno pastangų nepakako. Po antrojo kėlinio rezultatas buvo 56:41 „Spinners“ naudai.

Trečiasis kėlinys prasidėjo lietuvių klaidomis. O varžovai tik smaginosi ir tik padidino skirtumą iki 20 taškų. Kėlinio viduryje mūsiškiai buvo atkūrę intrigą ir sumažino atsilikimą iki 12 taškų, tačiau klaidos ir chaotiškas žaidimas neleido pagriebti šanso ir jau kėlinio pabaigoje švietė gėdingas rezultatas 85:64.

Paskutiniame ketvirtyje Lancashire krepšininkai toliau smaginosi. Lietuviai visai nustojo gintis ir jau kėlinio pradžioje susitaikė su žeminančiu pralaimėjimu. Varžovai netrukdomi dėliojo į krepšį bei smaginosi tolimais metimais. Skirtumas tik augo ir „Lituanica“ tiesiog laukė teisėjo švilpuko, skelbiančio to košmaro pabaigą. Rezultatas 118:86. Pergalės šampaną turėjo teisę gerti Lancashire „Spinners“ komanda. Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė P. Rašamavičius – 23 taškai (5/7 tritaškiai), A. Petraitis – 13, P. Adomaitis – 12, T. Skardžius – 10, J. Visockas bei E. Vaupšas – po 9, T. Putna - 8 taškai. „Lituanica“ visiškai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 50:34.