infobee.co.uk logo

„Lituanica“ išvargo pergalę namuose

Sekmadienį Londono „Lituanica“ žaidė eilines antrojo diviziono rungtynes su Londono „Greenhouse Pioneers“. Po labai įtemptų ir nervingų varžybų pergale džiaugėsi lietuvaičiai, tik vienu tašku įveikę varžovus: 71:70 (15:24, 16:17, 16:17, 24:12).

Kasis75.jpg„Lituanica“ startinis penketas: T. Skardžius, D. Valatkevičius, T. Putna, P. Adomaitis bei A. Petraitis. Rungtynės prasidėjo agresyviomis varžovų atakomis. Atrodė, kad tarsi „Pioneers“ komanda žaidžia namų rungtynes, nes lietuvaičiai žaidė tarsi užmigę. Po pirmųjų 5 minučių varžovai jau buvo priekyje 6:16. Niekaip nesisekė pataikyti „Lituanica“ snaiperiams, o ir iš po krepšio ne visi metimai buvo taiklūs. Varžovai buvo labai pasirengę varžyboms, nes pirmoje rungtynių dalyje visiškai išjungė A. Petraitį, kuris per pirmus du kėlinius pelnė vos 6 taškus. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 15:24 „Pioneers“ naudai.

Antrasis kėlinys nieko gero nežadėjo. „Lituanica“ puolime darė labai daug klaidų, o gynyba taip pat nežibėjo. Blykstelėjo J. Visockas, įmetęs du tritaškius paeiliui. Negana to, trečiąją pražangą gavo A. Petraitis ir turėjo atsisėsti ant atsarginių suolelio. „Lituanica“ ne tik nesugebėjo sumažinti skirtumo, o jis po antrojo kėlinio tik dar paaugo. Komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant 31:41.

Trečiasis ketvirtis buvo tarsi amerikietiški kalneliai: „Lituanica“ surengdavo mini spurtus ir kelis kartus buvo priartėjusi iki 5 taškų, tačiau pasipildavo klaidos ir varžovai vėl pabėgdavo iki saugaus skirtumo. Vienu metu komandas skyrė net 14 taškų. Laimei savo žaidimą atrado A. Petraitis. Jis savo taikliais metimais neleido varžovams visai pabėgti. Rezultatas po trečiojo kėlinio buvo 47:58.

Paskutiniame kėlinyje užvirė tikra kova. „Lituanica“ po truputį ėmė artėti prie savo varžovų. Likus 3 minutėms skirtumas dar buvo 8 taškai varžovų naudai. Tačiau tada susirinkusi pilna žiūrovų salė galėjo tik sulaikiusi kvėpavimą sekti įvykius aikštelėje. „Lituanica“ pradėjo spausti kiekvieną varžovų ataką. Keturi iš eilės perimti kamuoliai leido lietuvaičiams išlyginti rezultatą likus 1 minutei.

Tačiau tada varžovai surengė ilgą ataką ir, aidint paskutinei atakos sekundei, pelnė du taškus. Rezultatas tapo 68:70 „Pioneers“ naudai. Mūsiškiams teko rengti lemiamą ataką. Po gana ilgos ir keblios atakos iš tolimo kampo taiklų tritaškį metimą pataikė J. Visokas ir išvedė „Lituanicą“ į priekį 71:70. Varžovai dar turėjo 10 sekundžių paskutinei atakai, tačiau jų taiklus metimas buvo jau nuaidėjus teisėjo švilpukui. Rungtynės baigėsi „Lituanica“ naudai 71:70. Rezultatyviausiai lietuvaičių gretose žaidė A. Petraitis – 23, J. Visockas – 15, T. Skardžius – 14 , E. Vaupšas – 6, T. Putna – 5, D. Valatkevičius – 5, P. Adomaitis – 5 taškai. „Lituanica“ su 10 pergalių ir vienu pralaimėjimu toliau išlieka pirmoje diviziono vietoje.

Sekantį savaitgalį lietuvaičiai sužais dvejas rungtynes: šeštadienį laukia kelionė į Birmingemą, o sekmadienį - į Ipsvičių.