infobee.co.uk logo

„Lituanica“ stebuklingai išsigelbėjo Brikstone

Praeitą sekmadienį „Lituanica“ varžovų aikštelėje žaidė su Brikstono „Top Cats“ komanda. Lietuvaičiams tai buvo jau antrasis mačas per savaitgalį. Šeštadienį 78:68 buvo įveikta Loughborough „Students Riders“ komanda. O sekmadienį po labai permainingos kovos tik per plauką mūsiškiai išnešė sveiką kailį ir šventė pergalę minimaliu rezultatu 75:76 (16:29, 15:20, 20:18, 24:9).

„Lituanica“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Skardžius, J. Visockas, P. Adomaitis, P. Rašamavičius bei A. Petraitis. Varžovai nuo pirmųjų minučių spurtavo. Jau kėlinio viduryje mūsiškiai atsilikinėjo 9:2. Po šalto dušo, pakeitę gynybą į zoninę, „Lituanica“ krepšininkai patys spurtavo 10:0 atkarpa ir išsiveržė į priekį. Pirmasis kėlinys pasibaigė 16:29 lietuvaičių naudai.

Antrajame ketvirtyje žaidimas šiek tiek išsilygino, tačiau skirtumas visą laiką buvo 16 - 20 taškų mūsiškių naudai. Daug lengvų taškų po greitų atakų surinko T. Skardžius. Net 4 kamuolius perėmė J. Visockas, o A. Petraitis sudrebino lanką, įdėdamas apsisukęs 180 laipsių kampu. Po atrojo kėlinio rezultatas buvo 31:49.

Kasis70.jpgAntroji rungtynių pusė jau priklausė varžovams. „Lituanica“ vaikinai, matyt per anksti patikėję pergale, smarkiai atsipalaidavo. Brikstono komanda tuo tarpu pradėjo po truputį artėti prie mūsiškių. Nors po trečiojo kėlinio skirtumas dar buvo 16 taškų, tačiau ketvirtajame ketvirtyje „Top Cats“ komanda užkūrė tikrą pirtį lietuvaičiams. Vienas po kito pradėjo skrieti taiklūs jų tritaškiai metimai. O „Lituanica“ pradėjo daryti klaidas ir praradinėti kamuolius. Negana to, kėlinio viduryje penktąją pražangą gavo A. Petraitis ir turėjo atsisėsti ant atsarginių suolelio. Lietuvaičiai pirmavo visas rungtynes iki 39 minutės, kai varžovai persvėrė rezultatą savo naudai. Likus 18 sekundžių „Lituanica“ pradėjo lemiamą ataką. Tačiau T. Skardžiui, besiveržiančiam po krepšiu, teisėjai sušvilpė pražangą puolime ir paliko tik 3,7 sekundės varžovų atakai. Jau rodės, kad teks pripažinti varžovų pranašumą, tačiau paskutines 3,7 sekundes „Lituanica“ sužaidė išties įspūdingai. Varžovams išsimetant kamuolį, jį perėmė Titas Putna ir tolimu perdavimu jį atidavė P. Adomaičiui, kuris su sirena pataikė dvitaškį metimą ir išplėšė pergalę. „Lituanica“ laimėjo rezultatu 75:76. Rezultatyviausiai žaidė A. Petraitis – 22, T. Skardžius – 18, J. Visockas – 12, P. Adomaitis – 11 taškų (3/4 tritaškiai), P. Rašamavičius 10 taškų. Pasak trenerio Domo Solo, „Lituanica“ laimėjo jau pralaimėtas varžybas. Nors ir pavyko išnešti sveiką kailį, tačiau žaidimas nuvylė, nes negalima taip atsipalaiduoti ir leisti varžovams prisiartinti ir kovoti dėl pergalės.

Ateinantį savaitgalį Lituanica žais namų varžybas su Londono Greenhouse Pioneers komanda.