infobee.co.uk logo

Grupės lyderių dvikovoje triumfavo „Lituanica“

JuliusVisockas.SpinnersLituanica.jpgŠeštadienį Londono „Lituanica“ sužaidė pirmąsias šių metų rungtynes išvykoje su Lancashire „Spinners“ krepšininkais. Abi komandos dalinosi pirmąja vieta divizione, turėdamos po vieną pralaimėjimą. Po labai atkaklios kovos pergalę namo išsivežė „Lituanica“. Rezultatas 78:81 (24:30, 14:13, 18:8, 25:27).

Rungtynes lietuvaičiai pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Skardžius, J. Visockas, P. Adomaitis, A. Petraitis bei E. Vaupšas. Varžovai iš karto smeigė tritaškį ir išsiveržė į priekį. Jam dvitaškiu atsakė T. Skardžius. Sekančioje atakoje varžovų lyderis S. Gayle pataikė vėl tritaškį ir varžovai atsiplėšė nuo mūsiškių. Pirmajame kėlinyje abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui. Ypač šlubavo „Lituanicos“ gynyba. Ne veltui „Spinners“ krepšininkai sugebėjo pelnyti net 30 taškų per pirmąjį ketvirtį. Negana to, A. Petraitis gavo 2 asmenines pražangas ir turėjo atsisėsti ant atsarginių suolelio.

Antrajame kėlinyje varžovai visai įsismagino. Būdami labai greiti, jie vieną po kitos rengė greitas rezultatyvias atakas. Antrojo kėlinio viduryje ranka atsirišo J. Visockui, kuris švystelėjo du tritaškius. Kaip visada tikra mįslė varžovams buvo A. Petraitis, kuriam niekas neprilygo pelnomais taškais bei atkovotais kamuoliais. Komandos išėjo ilsėtis „Spinners“ komandai pirmaujant 5 taškais.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo tikra duobe „Lituanicai“. Varžovai pelnė 8 taškus be atsako ir lietuvaičiai jau atsilikinėjo 13 taškų. Tuo metu „Lituanica“ treneris pakeitė gynybos sistemą į zoninę, kas labai pasiteisino. „Lituanica“ surengė tikrą kontrapuolimą ir parodė geležinę gynybą. Lietuvaičiai laimėjo atkarpą 10:0 ir vėl pradėjo alsuoti varžovams į nugaras. Spurtą suorganizavo P. Adomaitis bei A. Petraitis. Pirmasis pelnė kelis taškus po greitų prasiveržimų, o A. Petraitis dėjimu pataisė netaiklų T. Skardžiaus metimą. Sėkmingai sužaista kėlinio pabaiga leido mūsiškiams įsiveržti į priekį. Po trečiojo kėlinio rezultatas buvo 56:51.

Paskutiniame kėlinyje užvirė tikra kova. Nors „Lituanica“ pirmavo, tačiau Lancashire krepšininkai nė neketino lengvai atiduoti pergalės. Visas ketvirtis ėjo taškas į tašką. Likus porai munučių iki rungtynių pabaigos „Lituanica“ sugebėjo susikrauti 10 taškų skirtumą ir jau atrodė, kad pergalė iškovota. Tačiau varžovai manė kitaip. „Spinners“ lyderis, po „Lituanica“ prarastų kamuolių pataikė 2 tritaškius metimus. Liko tik 4 taškai. Po to sekė du taiklūs T. Skardžiaus baudų metimai. Paskutinėje varžovų atakoje tas pats S. Gayle metė tritaškį metimą, o jį tik su pražanga sustabdė A. Petraitis. Varžovas sumetė visus baudos metimus. Daugiau varžovai nieko nesugebėjo nuveikti, nes baigėsi laikas. „Lituanica“ šventė labai svarbią pergalę. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė A. Petraitis – 28, J. Visockas – 13, T. Skardžius – 12, P. Rašamavičius, P. Adomaitis bei T. Putna – po 8 taškus.

Ateinantį svaitgalį „Lituanica“ vaikinai sužais 2 varžybas: šeštadienį komanda važiuoja į Loughborough, o sekmadienį varžybos Brikstone.