infobee.co.uk logo

Svarbi „Lituanica“ pergalė varžovų aikštelėje

Šeštadienį Londono „Lituanica“ išvykoje žaidė paskutinį šių metų mačą su vietos Ipswich krepšininkais. Pastarieji yra vieni iš antrojo diviziono lyderių, todėl rungtynės abiem pusėm buvo itin reikšmingos. Po tikrai gražių ir įtemptų varžybų pergalę šventė lietuvaičiai – 95:86 (28:20, 20:25, 24:15, 23:24).

Rungtynes „Lituanica“ pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Skardžius, J. Visockas, P. Adomaitis, A. Petraitis bei E. Vaupšas. Lietuviai akivaizdžiai nusileido Ipswich komandai ūgiu. Varžovų centro puolėjas Greenan yra net 215 cm. ūgio. Pastarasi ir atidarė taškų sąskaitą. Tačiau, kaip parodė tolimesnė rungtynių eiga, tai buvo paskutinis kartas kai Ipswich komanda pirmavo prieš lietuvius. J. Visockas iš karto atsakė tolimu tritaškiu, tuo parodydamas, kad „Lituanica“ net neketina leisti varžovams pagalvoti apie lengvą pergalę. Dar vienas T. Skardžiaus prasiveržimas bei P. Adomaičio tritaškis ir „Lituanica“ jau priekyje. Lietuvaičiai žaidė itin greitą krepšinį, žinodami, jog varžovų aukštaūgiai yra lėtesni ir ne visada spėja grįžti į gynybą. Jau po pirmojo kėlinio „Lituanica“ buvo priekyje 8 taškais.

Antajame kėlinyje varžovai vis labiau stengėsi išnaudoti savo aukštaūgį. Per jį buvo rengiamos beveik visos atakos. To pasekoje E. Vaupšas jau kėlinio viduryje gavo trečiąją ameninę pražangą ir turėjo atsisėsti ant atsarginių suolelio. Centruoti teko A. Petraičiui, kuris Ipswich komandai buvo tikra mįslė. Jis per pirmus du kėlinius surinko net 23 taškus. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 48:45 „Lituanica“ naudai.

kasis61.jpgZoninė gynyba bei J. Visocko šou

Trečiajame kėlinyje trenerio D. Solo sprendimu „Lituanica“ pradėjo gintis zoną. Tai davė rezultatų. Varžovai ėmė strigti lietuvių gynyboje ir daryti klaidas. To pasekoje T. Skardžius perėmė nemažai kamuolių ir pelnė lengvų taškų iš po krepšio. Tačiau, jei pirmoje rungtynių dalyje varžovus terorizavo A. Petraitis, tai antroji pusė priklausė J. Visockui. Priešininkams telikdavo už galvų susiimti ir skaičiuoti Juliaus įmestus tritaškius. Jis iš viso pataikė 7 tritaškius iš 15 mestų. Vienu metu skirtumas šoktelėjo iki 15 taškų.

Pakutiniajame kėlunyje užvirė tikra kova. Varžovai pagirtinai kovojo ir stengėsi priartėti prie lietuvių. Kėlinio viduryje 5 pražangą gavo E. Vaupšas, o po poros minučių tas pats nutiko A. Petraičiui, kuriems teliko rungtynes stebėti nuo atsarginių suolelio. Varžovai net kelis kartus buvo priartėję iki 7-8 taškų. Laimei lietuvius traukė J. Visocko tolimi metimai. Įspūdingą dėjimą pademonstravo P. Adomaitis, privertęs ploti net varžovų sirgalius. Likus 2 minutėm skirtumas buvo 10 taškų ir varžovai „Lituanicą“ stabdė baudomis. Tačiau beveik visi mūsiškių baudos metimai pasiekė tikslą ir „Lituanica“ šventė pergalę 95:86. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė A. Petraitis – 25 (8 atkovoti kamuoliai), J. Visockas – 25 (7/15 tritaškiai), T. Skardžius – 14 (5 rezultatyvūs perdavimai), P. Adomaitis – 10 (7 atkovoti kamuoliai), E. Vaupšas – 9, T. Putna – 7, I. Bernotas – 4 taškai. Lietuvaičiai dalinasi pirmą vietą divizione su Lancashire „Spinners“ komanda, su kuria bus sekantis mačas sausio 10 dieną šiaurės Anglijoje. Tai bus kova dės lyderio pozicijos.