infobee.co.uk logo

Londono “Lituanica” pralaimėjo Nacionalinės taurės pusfinalyje

Vėlų sekmadienio vakarą „Lituanica“ krepšininkai važiavo į Mančesterį žaisti Nacionalinės taurės pusfinalio varžybų su vietos „Magic“ komanda, kuri yra iš pirmojo diviziono. Nervingas rungtynes bei kelialapį į finalą deja laimėjo Mančesterio krepšininkai, nugalėję lietuvaičius rezultatu 73:57 (11:16, 25:11, 20:17, 17:13).

Krepsis51.jpgRungtynes „Lituanica“ pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Skardžius, D. Valatkevičius, P. Rašamavičius, A. Petraitis bei E. Vaupšas. Pirmoje atakoje iš karto tritaškį smeigė varžovų lyderis Alarcon Lizau Alvaro. Jam gražiu prasiveržimu atsakė T. Skardžius. Po to sekė A. Petraičio dvitaškis, P. Rašamavičiaus tritaškis ir lietuvaičiai jau buvo priekyje. „Lituanica“ kėlinio viduryje jau pirmavo 9 taškais ir atrodė, kad varžovai ima panikuoti. Tačiau ketvirčio pabaigoje varžovai šiek tiek priartėjo iki 5 taškų.

Antrasis kėlinys prasidėjo mūsiškių duobe. „Magic“ krepšininkai tarsi įjungė aukštesnę pavarą ir jau po pirmų minučių išlygino, o greitai ir persvėrė rezultatą savo naudai. Mančesterio krepšininkai sužaidė 12:2 atkarpą ir pasiuntė „Lituanicą“ į tikrą nokdauną. Verta pažymėti, jog varžovai labai sėkmingai stabdė „Lituanica“ atakų lyderį A. Petraitį, kuris per pirmus du kėlinius tesugebėjo surinkti 6 taškus. Po antrojo kėlinio rezultatas buvo 36:27 Mančesterio naudai.

Po ilgosios pertraukos žaidimas nepasikeitė. „Lituanica“ žaidė padriką pavienį žaidimą, o varžovai tik didino pranašumą. Lietuvaičiams labai nekrito tolimi metimai. Taiklūs buvo tik 4 tritaškiai metimai iš 27 (15%). Kišo koją ir 21 padaryta klaida. Skirtumas padidėjo net iki 16 taškų. Trečiajame kėlinyje iš lietuvaičių išsiskyrė tik E, Vaupšas, gražiai įkrovęs kamuolį po greitos atakos. Prieš paskutinį ketvirtį rezultatas buvo 54:44.

Paskutiniame kėlinyje skirtumą „Lituanicai“ porą kartų pavyko sumažinti iki 9 taškų, tačiau tai buvo geriausia ką mūsiškiai galėjo padaryti. „Magic“ krepšininkai šventė pergalę 73:57. Rezultatyviausiai „Lituanica“ gretose žaidė A. Petraitis – 15, E. Vaupšas – 11, T. Skardžius – 9, P. Rašamavičius bei D. Valatkevičius – po 8, E. Virketis - 4, P. Adomaitis - 2 taškai. Lietuvaičiams labai trūko čiurnos traumą patyrusio Juliaus Visocko.

Sekančias rungtynes“ Lituanica“ žais vėl išvykoje su Derbyshire “Arrows“ komanda.