infobee.co.uk logo

Nelengva “Lituanica” pergalė prieš autsaiderius

krepsinis55.jpgŠeštadienį Londono „Lituanica“ išvykoje žaidė su antrojo diviziono autsaideriais Londono „Westside“ komandos krepšininkais. Varžovai šiame sezone buvo iškovoję tik vieną pergalę ir su 5 pralaimėjimais žengė priešpaskutinėje vietoje. Tuo tarpu lietuvaičiai šiame sezone Anglijos Nacionalinėje lygoje dar nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Rungtynes po gana sunkios kovos laimėjo mūsiškiai rezultatu 83:73 (22:17, 18:19, 24:19, 19:18).

„Lituanicai“ šiose rungtynėse negalėjo padėti sergantys: E. Vaupšas, D. Valatkevičius bei T. Putna. Todėl atsarginių suolelis buvo itin trumpas. Lietuvaičiai varžybas pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Skardžius, J. Visockas, P. Adomaitis, A. Petraitis ir V. Vainauskas. Pirmuosius taškus pelnė A. Petraitis. „Lituanica“ iš karto išsiveržė į priekį ir jau pirmo kėlinio vuduryje pirmavo 8 taškais. Verta paminėti, jog varžovų aikštė buvo ypač slidi ir priminė tikrą čiuožyklą. Todėl tai labai atsiliepė žaidimui. Nesulaikomai žaidė T. Sardžius, iš viso surinkęs savo sezono rekordą – 27 taškus.

Antajame ketvirtyje varžovai prisivijo lietuvaičius iki trapaus 2 - 4 taškų skirtumo ir visą laiką kvėpavo į nugaras. Negana to A. Petraitis gavo trečiąją pražangą ir turėjo atsisėsti ant atsarginių suolelio. Lietuvaičiams niekaip nesisekė sustabdyti „Westside“ atakų lyderio Simpson, kuris išprovokavo nemažai mūsiškių pražangų. Tik sėkmingai sužaista kėlinio pabaiga leido „Lituanicai“ išlaikyti šiek tiek didesnį atstumą. Komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 40:35.

Trečiajame kėlinyje žaidimas buvo labai panašus į rungtynių pradžią. „Lituanicai“ pavykdavo šiek tiek atitrūkti, tačiau varžovai vis prisivydavo iki trapaus atstumo. Pagaliau sėkmingai „Westside“ komandos lyderį uždengė P. Adomaitis. Tačiau priešininkai parodė, kad gali pataikyti ir iš toli: per trečiąjį kėlinį „įsūdė“ net tris tolimus metimus. Rezultatas po trijų kėlinių buvo 64:54 „Lituanica“ naudai.

krepsinis54.jpgPaskutiniame kėlinyje varžovus jau pradėjo apleisti jėgos ir viltis dar iškovoti pergalę. „Westside“ porą kartų dar buvo pasiviję iki 5 taškų, bet lietuvaičiai išlaikė šaltą protą ir šventė pergalę rezultatu 83:73. Verta paminėti V. Vainausko įspūdingą dėjimą su varžovo pražanga paskutinę kėlinio minutę. O labai nuliūdino J. Visocko trauma likus 1,5 minutei iki rungtynių pabaigos. Rezultatyviausias buvo T. Skardžius – 27 taškai (2/3 tritaškiai), P. Rašamavičius – 16, A. Petraitis – 13, E. Virketis – 10, P. Adomaitis – 9 taškai.

Sekančias varžybas „Lituanica“ žais gruodžio 7 dieną sekmadienį išvykoje su Mančesterio „Magic“ krepšininkais. Tai bus Nacionalinės taurės pusfinalis.