infobee.co.uk logo

Londono “Lituanica” žengė į Nacionalinės taurės pusfinalį

Kasis43.jpgLondono „Lituanica“ sekmadienį varžovų aikštelėje Nacionalinės taurės ketvirtfinalio varžybose susitiko su „Eastside Eagles“ komanda. Tai jau buvo ketvirtoji šių komandų akistata šiame sezone. Prieš tai komandos kovojo „Patrons“ taurėje bei antrojo diviziono reguliariajame čempionate. Visu tris kartus prieš tai lietuvaičiai šventė pergales. Pastarasis sekmadienis buvo ne išeitis ir mūsiškiai po gana nervingų rungtynių įsirašė dar vieną pergalę rezultatu 82:66 (27:20, 22:14, 11:14, 20:16). Pergalė lėmė kelialapį į taurės pusfinalį, kuriame varžovas dar neaiškus.

„Lituanica“ varžybas pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Putna, J. Visockas, E. Virketis, A. Petraitis bei E. Vaupšas. Pirmus taškus greitoje atakoje pelnė E. Virketis. Varžovai iš karto atsakė tolimu metimu. Pimajame kėlinyje po krepšiais gerai kovojo E. Vaupšas. Kaip visada nesulaikomas buvo A. Petraitis, sužaidęs rezultatyviausias sezono rungtynes. „Lituanica“ visą laiką buvo priekyje, tačiau labiau atitrūkti niekaip negalėjo. Teisėjams švilpus kiekvieną lietuvių prisilietimą, „Eastside Eagles“ žaidėjai metė labai daug baudos metimų. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 27:20.

Kasis42.jpgAntrasis kėlinys pakvipo varžovų sutriuškinimu. „Lituanica“ įgavo pagreitį. Porą tritaškių „įsūdė“ T. Putna, o P. Rašamavičius smeigė net tris tolimas „bombas“. Skirtumas išaugo iki 20 taškų. Kaip ir pirmajame ketvirtyje „Lituanica“ labai greitai susirinko 4 komandines pražangas, todėl varžovai daugiausiai taškų pelnydavo baudos metimais. Ketvirtą pražangą gavo kapitonas P. Rašamavičius ir turėjo ilgam atsisėsti ant atsarginių suolelio. Komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 49:34.

Trečiasis kėlinys, kaip jau tapo įprasta šiame sezone, buvo pats blogiausias mūsiškiams. Lietuvaičių puolimas užstrigo, o ir gynyba nežibėjo. Po ketvirtąsias pražangas gavo E. Vaupšas bei D. Valatkevičius. „Lituanica“ įsivėlė į labai chaotišką žaidimą, todėl treneris ne kartą turėjo imti minutės pertrukėles, kad atstatytų žaidimą į normalias vėžes. Vienu metu skirtumas buvo sumažėjęs iki 9 taškų ir varžovai jau kvėpavo į nugaras. Trečiojo kėlinio lyderis buvo P. Adomaitis, kuris įmetė net 8 taškus, kai tuo tarpu visa komanda sukrapštė vos 14. Po trečiojo kėlinio rezultatas buvo 60:48.

Kasis41.jpgPaskutiniajame ketvirtyje varžovai dar bandė kabintis į pergalę, tačiau „Lituanica“ vaikinai išlaikė šaltą protą ir šventė pelnytą pergalę 88:66. Šio sezono rezultatyvumo rekordą pasiekė Aušridas Petraitis, pelnęs net 31 tašką. Po jo rikiavosi P. Rašamavičius – 13, P. Adomaitis – 12, E. Virketis – 7, E. Vaupšas, T. Putna bei T. Skardžius – po 6 taškus.

Nacionalinės taurės pusfinalio mačas bus žaidžiamas Gruodžio 7 dieną. Varžovas paaiškės tik šią savaitę.