infobee.co.uk logo

“Lituanica” – Nacionalinės taurės ketvirtfinalyje

LBC17.jpg„Lituanica“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Skardžius, J. Visockas, P. Rašamavičius, A. Petraitis bei E. Vaupšas. Žinodami varžybų vertę, mūsiškiai aiškiai jaudinosi ir pradžioje sunkiai rinko taškus. Labai nesisekė tolimi metimai (2 iš 15 per pirmąją rungtynių pusę). Komandą traukė lyderis A. Petraitis, surinkdamas daugumą komandos taškų. „Lituanica“ niekaip nesugebėjo susitvarkyti su „Leopards“ komandos centro puolėju L. Brown, kuris vien per pirmus du kėlinius surinko 17 taškų, pramesdamas tik 2 metimus. Negana to, jau antrajame kėlinyje trečiąją pražangą gavo E. Vaupšas, kuris privalėjo atsisėsti ant atsarginių suolelio. Vienintelius du tritaškius metimus per pirmus du kėlinius pataikė J. Visockas. „Lituanica“ visą pirmąją rungtynių dalį buvo besivejančiųjų vaidmenyje, o antro kėlinio pabaigoje leido varžovams atitrūkti net iki 8 taškų.

Lietuvių spurtas ir nervinga pabaiga

Per ilgąją pertrauką „Lituanica“ krepšininkai padarė išvadas ir tarsi pradėjo žaisti aukštesne pavara. Spurtą iniciavo D. Valatkevičius bei J. Visockas. Pirmasis smeigė 2 tritaškius metimus, o antrasis pridėjo dar vieną ir lietuviai jau priekyje. Po to sekė Tomo Skardžiaus du taškai su pražanga, Vinco Vainausko dvitaškis ir varžovams teliko prašyti minutės
LBC16.jpgpetraukėlės. 14-0 sputas kaip reikiant užvedė mūsiškius, o varžovai ėmė skubėti ir nervintis. V. Vainauskas ir E. Vaupšas puikiai uždengė varžovų centrą L. Brown, kuris per antrąją rungtynių pusę nepelnė nė taško. Varžovai kelis kartus buvo priartėję iki 2 taškų, tačiau „Lituanica“ vaikinai vis sugebėdavo atrasti jėgų ir išlaikyti persvarą savo naudai. Ketvirtajame kėlinyje vyko tikras nervų karas. Abi komandos metė daug baudos metimų. Neįtikėtiną tolimą metimą pataikė J. Visockas, priversdamas aikčioti visus žiūrovus. Likus 1 minutei iki kėlinio pabaigos skirtumas buvo vėl 8 taškai. „Leopards“ atsakė tritaškiu metimu. Sekančioje atakoje tik su pražanga buvo sustabdytas A. Petraitis, kuris realizavo vieną baudos metimą. Skirtumas tapo 6 taškai. Toliau varžovų ataką pražanga sustabdė P. Rašamavičius. Tačiau varžovai pataikė tik vieną baudos metimą. Likus 20 sekundžių iki rungtynių pabaigos Essex krepšininkai jau bandė stabdyti laiką pražangomis. Prasižengta buvo prieš T. Skardžių, kuris prametė abi baudas, tačiau pats atsikovojo kamuolį, o A. Petraitis pelnė 2 taškus. Sekančioje atakoje varžovai nepataikė iš toli, o su pražanga buvo sustabdytas E. Vaupšas, kuris pataikė abu baudos metimus. Likus 10 sekundžių Essex žaidėjai dar bandė gelbėtis, tačiau keli varžovų bandymai tikslo nepasiekė ir „Lituanica“ šventė istorinę pergalę rezultatu 71:60. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė A. Petraitis bei J. Visockas, surinkę po 21 tašką, T. Skaržius pridėjo 7, D. Valatkevičius bei P. Rašamavičius po 6.

Sekančias rungtynes “Lituanica“ žais ateinantį sekmadienį su Birmingham Mets komanda.