infobee.co.uk logo

Nelengva “Lituanica” pergalė prieš “Eastside Eagles”

Julius_Visockas.jpgŠeštadienį Londono „Lituanica“ krepšininkai surėmė ginklus su svečiais iš rytų Londono „Eastside Eagles“. Tai buvo atsakomosios „Patrons“ taurės varžybos. Primename, kad pirmąsias varžybas varžovų aikštelėje lietuvaičiai buvo laimėję rezultatu 69:62. Antrosios rungtynės taip pat buvo įtemptos, bet „Lituanica“ vėl šventė pergalę 98:83 (29:16, 22:23, 23:16, 24:29).

Mūsiškių startinis penketas: D. Valatkevičius, J.Visockas, E. Virketis, A.Petraitis bei E. Vaupšas. Pirmus taškus „Lituanicai“ pelnė A. Petraitis, pataikęs dvitaškį bei tritaškį. Dar tritaškį metimą smeigė J. Visockas ir jau „Lituanica“ priekyje 8:2. Lietuvaičiai žaidė labai greitą krepšinį ir daugumą taškų rinkosi greitose atakose. Po gražaus prasiveržimo du taškus su bauda pelnė D. Valatkevičius. Po pirmojo kėlinio, kuris pasibaigė 29:16, jau atrodė, jog „Lituanica“ lengvai sutraiškys varžovus. Tačiau antrasis ketvirtis parodė, kad „Eastside Eagles“ neatvažiavo lengvai pasiduoti. Žaidimas išsilygino. Įsižaidė varžovų lyderis Edu, kuris ne vieną metimą užbaigė taikliai su “Lituanica“ bauda. Po greitos atakos ir fantastiško T. Putnos perdavimo galingą dėjimą pademonstravo A. Petraitis, privertęs aikčioti žiūrovus. Komandos į ilgąją pertrauką išėjo rezultatui esant 51:39.

Žaidimas tarsi Amerikietiški kalneliai

Trečiasis ketvirtis vėl prasidėjo „Lituanica“ spurtu. Pagaliau krepšys atsirišo P.Adomaičiui, kuris įskraidino 2 tritaškius metimus. Kaip visada patikimai žaidė kapitonas P.Rašamavičius. Skirtumas išaugo iki 25 taškų. „Lituanica“ komandos treneris ant suoliuko pasodino A. Petraitį, suteikdamas jam papildomo poilsio. Šis kėlinys pasižymėjo ir techninėmis pražangomis. Varžovų lyderis Edu už apsižodžiavimą su D. Solo bei teisėju buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga, tuo tarpu D. Solo gavo techninę pražangą. Po trečiojo ketvirčio rezultatas buvo 74:55.

Paskutines 10 rungtynių minučių vyko tik atakuojantis krepšinis. Patikėję lengva savo pergale, „Lituanica“ vaikinai tarsi nustojo gintis. Tuo tarpu varžovai šaudė taiklius tritaškius metimus. Vienu metu komandas skyrė tik 12 taškų. Tačiau, nors varžovai dar bandė kovoti, laikas buvo ne jų sąjungininkas ir „Lituanica“ šventė pergalę 98:83. Rezultatyviausi lietuvaičių žaidėjai: J. Visockas – 23 (4 tritaškiai), A. Petraitis – 18, P.Rašamavičius – 13, P. Adomaitis 13, E. Virketis – 13, T. Putna – 8, D. Valatkevičius – 7, V. Vainauskas – 3, E. Vaupšas – 2 taškai.

Sekantį sekmadienį “Lituanica“ savo aikštelėje žais su Loughborough „Students Riders“ komanda.