infobee.co.uk logo

Londono „Lituanica” pergalingai pradėjo naująjį sezoną

Kase2.jpgNurimus pasaulio čempionato kovoms, Londono „Lituanica“ vyrai pagaliau pradėjo savo naująjį sezoną Anglijos nacionalinės lygos antrąjame divizione. Šeštadienį lietuvaičiai varžovų aikštelėje po atkaklios kovos nugalėjo London „Eastside Eagles“ rezultatu 69:62 (16:18, 15:14, 24:14, 14:19). Nesulaikomas tądien buvo Julius Visockas – 20 taškų, A.Petraitis pridėjo 14, o P.Rašamavičius – 11 taškų.

O jau sekmadienį „Lituanica“ oficialiai atidarė sezoną savo naujoje namų aikštelėje Plaistow‘e. Buvo tikra krepšinio šventė, o virš dviejų šimtų susirinkusių sirgalių laukė net kelios krepšinio varžybos: pirmieji žaidė „Baltic Stars Lituanica Academy“ U-13 vaikinai, po jų sekė U-8 komandų dvikova, o galiausiai vyrų komanda testavo London „Brunel University“ komandą. „Lituanica“ vyrukai pamokė varžovus ir šventė pergalę rezultatu 107:78 (24:27, 24:18, 29:19, 30:14).

Varžybos prasidėjo aktyvesniu varžovų žaidimu. Brunel komanda, nusileisdama ūgiu, labai sėkmingai atakavo iš tolimų pozicijų. Lietuvaičiai visą pirmąjį kėlinį buvo besivejančių vaidmenyje. Komandą traukė sėkmingas Aušrido Petraičio žaidimas, kuriam niekas neprilygo pagal atkovotus kamuolius. Vieną tolimą metimą pataikė snaiperis Julius Visockas.

Kase3.jpgAntrąjame ketvirtyje „Lituanica“ vaikinai prabudo iš miego ir tarsi įjungė greitesnę pavarą. Prabilo ir lietuvių tolimoji artilerija: du tritaškius pataikė P.Rašamavičius, dar vieną per iškeltas varžovų rankas pataikė J. Visockas. Antras varžybas iš eilės mūsiškiai demonstravo itin gerą gynybą, todėl varžovams belikdavo atakuoti iš labai sudėtingų situacijų. Nesisekė uždengti vienintelio priešininkų snaiperio Bennett, kuris iš viso pelnė 31 tašką. Po dviejų kėlinių komandas skyrė 3 taškai.

Trečiąjame kėlinyje „Lituanica“ surengė tikrą spurtą. Kelios greitos atakos, kurių viena paibaigė galingu Petraičio dėjimu, bei keli tolimi metimai ir lietuvaičiai jau buvo priekyje 15 taškų skirtumu. Antoje žaidimo dalyje pagaliau krepšys atsirišo P.Adomaičiui, kuris visus savo taškus pelnė trečiąjame bei ketvirtąjame ketvirčiuose. Dar vieną dėjimą pademonstravo Vincas Vainauskas, pakeldamas ant kojų visus žiūrovus. Nors varžovai dar buvo sumažinę persvarą iki 7 taškų, bet sėkmingai E. Virkečio sužaista kėlinio pabaiga leido susigrąžinti dviženklę persvarą.

Paskutiniame kėlinyje Brunel komandai baigėsi parakas ir „Lituanica“ jau pradėjo nepadoriai triuškinti varžovus. Rezultatas tik augo ir perkopė 100 taškų. Rungtynės baigėsi 107:78. Daugiausiai taškų pelnė A.Petraitis – 26, P.Adomaitis bei J.Visockas pridėjo po 13.

Sekančias rungtynes Londono „Lituanica“ žais Rugsėjo 28 dieną, sekmadienį, 15:00 valandą su Brixton „Top Cats“ komanda.