infobee.co.uk logo

Londono „Lituanica“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų, bet suklupo pirmajame divizione

lituanica5.jpgAmbasadorės Taurė

Anglijos lietuvius subūrusi Ambasadoriaus taurė pritraukė daugybę lietuvių, kurie kovėsi dėl geriausios turnyro komandos titulo. Taisyklės šiame turnyre buvo, jog vienos rungtynės vyko du kėlinius po 10 minučių nestabdomo laiko, o finale – keturi kėliniai nestabdomo laiko. „Lituanica“ lapkričio mėnesį laimėdami grupės varžybas užsitikrino kelialapį į aštuntfinalį, o ten jų laukė „Seciro“ krepšininkai. Su pirmaisiais savo varžovais jie susidorojo be didesnio vargo įveikdami juos – 49:18. Pusfinalyje „Lituanica“ laukė dar vieni Britanijos lietuvių krepšinio lygos senbuviai – „Kyborgai“. Nors varžovai ir kovėsi iki pat rungtynių pabaigos, tačiau didesnio pasipriešinimo nepavyko surengti ir jiems. „Lituanica“ šventė užtikrintą pergalę rezultatu 41:27. Ambasadorės taurės finalas tapo tikra puošmena visiems susirinkusiems. „Lituanica“ savo ginklus surėmė su „BalticStaff“ krepšininkais, kurie sugebėjo mesti labai rimtą iššūkį. Puikią gynybą pademonstravę varžovai neleido „Lituanicai“ įmesti nei vieno taško per pirmąjį kėlinį ir susikrovė dviženklį pranašumą. Taurės favoritai atsibudo tik antrajame kėlinyje, kuomet tritaškį pataikė Tomas Grybauskas. Šiaip ne taip „Lituanica“ sugebėjo įsivažiuoti ir ketvirtajame kėlinyje visiškai panaikino atsilikimą. Likus žaisti 40 sekundžių Paulius Rašamavičius pataikė svarbiausią rungtynių tritaškį, kuris sukrovė žaliai geltoniems 4 taškų persvarą ir išsaugojo ją iki pat rungtynių pabaigos. Galutinis rezultatas – 47:40, o naudingiausiu turnyro žaidėjų buvo pripažintas komandos lyderis Aušridas Petraitis.

Londono „Lituanica“ 55:65 Readingo „Rockets“

Po varginančio šeštadienio turnyro komanda jau kitą dieną turėjo vykti į Readingą žaisti paskutiniųjų 1-ojo diviziono rungtynių šiais metais. Deja, tačiau sužaistos bene blogiausios rungtynes šį sezoną lėmė pralaimėjimą vietoms krepšininkams rezultatu 55:65 (6:17;16:17;14:14;19:17).

Nuo pat pirmųjų minučių varžovai pradėjo taikyti agresyvią gynybą, o vos septyniese į varžybas atvykę lietuvaičiai ryškiai neturėjo pakankamai jėgų. Vos šeši pelnyti taškai per pirmąjį kėlinį lėmė, kad komandas skyrė jau 11 taškų – 6:17. Antrasis kėlinys ir toliau klostėsi sudėtingai ir kvailos klaidos neleisdavo sumažinti atsilikimo. Po dviejų kėlinių rezultatas švieslentėje degė 34:22, šeimininkų naudai. Trečiajame kėlinyje komandą į priekį pradėjo tempti po traumos grįžęs Lukas Volskis. Jo aštrūs prasiveržimai bei taiklūs tolimi metimai leido komandai priartėti iki 5 taškų, tačiau varžovai greitai sugebėjo atstatyti dviženklį pranašumą. Paskutiniajame kėlinyje „Lituanica“ dar bandė griebtis šiaudo ir buvo vėl priartėje iki kelių taškų skirtumo, tačiau varžovai sugebėjo likviduoti pavojų ir iškovojo įtikinamą pergalę 10 taškų skirtumu – 55:65.

„Lituanica“: Lukas Volskis 21 (4/5 tritaškiai), Aušridas Petraitis 17 (17 atkovotų kamuolių), Julius Visockas 10.

Tai buvo paskutinės „Lituanicos“ rungtynės šiais metais ir pasiektas rezultatas 6 pergalės bei 2 pralaimėjimai leidžia galvoti, kad pirmoji sezono pusė tikrai nebuvo bloga. Tikimės, kad 2016 metais komanda sugrįš į pergalių kelią ir toliau džiugins savo sirgalius pergalėmis!